těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Aktualita 27. 11. 2013

Diamanty Srdci blíž

Hilton Diamond Club uspořádal v minulém týdnu zdařilý charitativní večer ve Sky Baru (Cloud 9) hotelu Hilton Prague nazvaný Srdeční záležitost. Živé vystoupení zpěváků Petra Koláře, Jany Kratochvílové, Viléma Čoka, Miloše Dodo Doležala, Petry Janů, Leška Semelky a dalších vyvrcholilo křtem nového CD, hudební novinky letošního roku pod názvem Srdci blíž. Akcí provázel moderátor Tomáš Kraus, generálním partnerem a sponzorem večera byla společnost DIAMOND TRADE CENTER a.s. (DTC), která věnovala také hlavní výhru do tomboly – přírodní broušený diamant výjimečně bílé barvy s mezinárodním certifikátem. Výtěžek z prodaných CD a tomboly byl věnován charitativní organizaci Život dětem o.p.s. Výherce hlavní ceny tomboly převzal diamant z rukou předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti DTC, Miloše Mikolandy. “Diamant je ta nejkrásnější věc, kterou dokázala neživá příroda vytvořit. Jako geolog a obchodník pracuji s diamanty opravdu s láskou. Avšak jako rodič mám mnohem větší radost z toho, že výjimečnou hodnotu tohoto klenotu zde přeměňujeme v pomoc těm nejpotřebnějším, a to dětem“, řekl Mikolanda. Charitativní koncert v nejvyšším patře hotelu byl zakončen slavnostním ohňostrojem nad noční Prahou.

foto : ředitel DTC Miloš Mikolanda a moderátor Tomáš Kraus při losování výherce diamantu, vlevo Vilém Čok,Miloš Dodo Doležal, Petr Kolář