těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Aktualita 8. 7. 2013

Angolan Diamond Centenary Conference 2013

Ve dnech 20 - 21. 6. 2013 se konala v hotelu Epic Sana v Luandě konference ke stému výročí těžby diamantů v Angole (první surové diamanty zde byly objeveny v roce 1912). O mimořádném významu této události svědčí skutečnost, že registrace musela být uzavřena po dosažení maximální kapacity 800 účastníků. Konference se zúčastnili přední představitelé vlád zemí těžících diamanty. Byla příležitostí k široké diskuzi týkající se vyhledávání ložisek, těžby a zpracování suroviny včetně financování tohoto průmyslového sektoru. Jednání slavnostně zahájil Fjodor Andrejev, prezident a generální ředitel koncernu Alrosa, s nimž Endiama, státní angolská společnost, oznámila užší spolupráci v otázce průzkumu území Angoly za účelem prospekce nových nalezišť diamantů. „Angola je strategickým partnerem společnosti Alrosa již mnoho let. Společně vidíme další možnosti pro naši budoucí vzájemnou spolupráci. Jsme přesvědčeni, že geologický potenciál Angoly skýtá vysokou pravděpodobnost objevu nových ložisek. Růst těžby diamantů v Angole tak vytvoří novou přidanou hodnotu pro tuto zemi a pro zlepšení kvality života jeho obyvatel", řekl Andrejev. Antonio Carlos Sumbula, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Endiama, doplnil : „Ačkoli jsme využili všech možností veřejné podpory, v dalších krocích je třeba povzbudit soukromý sektor, aby investoval do diamantů formou financování průzkumných a těžebních firem. Přibližně 60 procent území Angoly je stále otevřeno pro geologický průzkum a potřebujeme další rozvoj i využití těchto zdrojů ve prospěch obyvatel Angoly.“ Konference se účastnili mj. Eli Izhakoff, prezident Světové rady pro diamanty, Ahmed Bin Sulayem, výkonný ředitel Multikomoditního centra v Dubaji, Stephane Fischler, prezident Antverpského WDC (World Diamond Centre), Abbey Chikane, první předseda Kimberleyského systému certifikace, Peter Meeus, ředitel DDE (Dubaj Diamond Exchange), Lin Qiang, prezident SDC (Shanghai Diamond Exchange), Reuven Kaufman, prezident Diamond Dealers Club of New York a další významní hosté. Těžba diamantů v Angole má dlouhou historii. Po objevu prvních krystalů v roce 1912 následovala v dalších 60 letech jejich exploatace z aluviálních zemin, přirozenou vodní erozí migrujících sedimentů na březích řek, pobřeží i dně oceánu. Monopolním těžařem byla portugalsko-belgická společnost AngolaDiamang. V současné době je hlavním hráčem na trhu státní společnost Endiama, jejíž průměrná roční produkce činí 8 milionů karátů v ceně cca 1,1 miliardy amerických dolarů.