těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.


Článek: prodej diamantů... 9. 7. 2013

investiční diamanty

Investiční diamanty jsou nejkompaktnější, mobilní formou koncentrovaného bohatství. Chrání peníze před inflací, jsou perspektivní i bezpečnou investicí. V časech periodických hospodářských otřesů, kdy kolabují banky či investiční společnosti, kapitálové turbulence mění akcie v bezcenné papíry, si diamanty svoji hodnotu stále uchovávají a s ledovým klidem představují žádoucí alternativu ochrany majetku vlastníka i jeho potomků. Diamanty svým majitelům přinášejí také radost a potěšení. Diamanty mají malou velikost a hmotnost, lze je snadno přenášet a ukrývat, nejsou detekovatelné žádnými bezpečnostními systémy kontroly pohybu zboží a osob. Jejich vlastnictví je anonymní a nepodléhá žádné evidenci ani identifikaci majitele. Diamanty jsou raritní; čím dražší a vzácnější je diamant, tím snáze se prodává (diamantový paradox). Očekává se, že velké kvalitní diamanty zvýší svoji hodnotu o 25 – 50% během příštích 5 let. Od roku 1938 ceny investičních diamantů meziročně stouply v průměru o 13,8%; od roku 1959 v průměru o 15%. Cena jednokarátového diamantu D / IF za uplynulých 50 let vzrostla více než desetinásobně. Od roku 1970 modré diamanty zdvojnásobily svoji cenu pravidelně každých pět let; růžové diamanty za 6–7 let. Nejčastěji položenou otázkou je, jakou výši finančních prostředků je vhodné uložit do diamantů, a do jakých. Výše investice závisí na osobním rozhodnutí a záměrech investora, nicméně k nákupu lze doporučit část z finančních prostředků, určených ke stabilní, konzervativní investici s dlouhodobým časovým horizontem (5 let a více). Za tuto sumu je vhodné nakoupit nejvíce poptávané diamanty, to znamená kameny ve vysokých čistotách a barvě (dle příslušných klasifikačních stupnic) o hmotnostech 1 karát a výše, přirozeně s mezinárodními certifikáty. U těchto diamantů je cenový nárůst nejvyšší. Jejich světové zásoby významně ubývají a poptávka po nich stále stoupá. Minimální částka, se kterou lze učinit dobrý investiční obchod, se pohybuje cca od 150 tisíc Kč, podle velikosti a kvality diamantu. DIAMOND TRADE CENTER a.s. prodává vysoce kvalitní, investiční, mezinárodně certifikované diamanty, v drtivé většině přímo od těžební a zpracovatelské společnosti. Díky tomu nabízí svým klientům přírodní broušené diamanty v investiční kvalitě pod hladinou ceníku RAPAPORT DIAMOND REPORT (USA). Výše slevy z ceny drahokamů záleží na množství a konkrétních parametrech diamantů.

GIA představila nový detektor syntetických diamantů

GIA (Gemological Institute of America) vyvinul Diamond Check – nový druh detektoru, který spolehlivě odhalí rozdíly mezi přírodními a syntetickými diamanty. Diamond Check používá speciální software, také z dílen GIA, který pracuje s 3D zobrazením. Systém označí diamant jako přírodní či ... celý článek

Vývoj cen diamantů 2003 - 2013

Vždy v průběhu pololetí zveřejňuje společnost RAPAPORT statistiky vývoje cen diamantů za předcházející rok a za uplynulou dekádu. Transparentní obraz trhu ukazují indexy RDI (Rapaport Diamond Index) a RAPI (RapNet Diamond Index). Obecně lze konstatovat, že výkyv cen investičních diamantů ... celý článek

Tvrdý úder obchodu se zlatem

Finanční podvod energetického gigantu Enron před více než deseti lety odstartoval řadu podobných případů. Jednalo se o falešné účetní nadhodnocování firemních zisků a po provalení aféry na přelomu let 2001 a 2002 odcestovala společnost Enron do učebnic dějepisu. Možná, že i americká komoditní ... celý článek