těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.


Článek: prodej smaragdů... 9. 7. 2013

investiční smaragdy z Kolumbie

„An emerald without a flaw“ neboli „smaragd bez kazu“ se říká v Anglii všemu, co je dokonalé. Smaragd sám o sobě je velmi vzácný minerál, avšak smaragd bez kazu je mezi drahými kameny malý zázrak. Rovněž pro svou sytě zelenou barvu prozářenou měkkým hlubokým leskem patří k nejvzácnějším drahokamům. Jeho cena bývá mnohdy vyšší, než u diamantu. Kvalita a cena certifikovaných smaragdů jsou postaveny na komplexnějším souboru parametrů než 4C kriterií u diamantů – hmotnost, brus, čistota, barva, průzračnost, textura, naleziště.
Přírodní broušené smaragdy z legendárních ložisek Muzo, Coscuez a La Pita v provincii Boyacá v Kolumbii jsou ve všech směrech dokonalé a v kvalitě nesrovnatelné s krystaly z jiných ložisek na světě (Zambie, Brazílie, Rusko). Představují jedinečnou investici díky stoupající poptávce, ceně i ubývajícím zásobám. Cena kolumbijských „extra fine quality“ smaragdů stoupla za uplynulých 10 let více než pětinásobně. Samostatnou kapitolou jsou unikátní kusy, které již řadu let průběžně překonávají aukční rekordy v síních Christie´s a Sotheby´s.
DTC zajišťuje dodávky investičních smaragdů přímo ze zpracovatelských laboratoří v Kolumbii systémem „Mine to Market“, tj. bez zprostředkovatelů. Kameny jsou následně certifikovány renomovanými institucemi, např. SSEF (Švýcarsko), GIA (USA) a dodávány investorům na evropském i asijském trhu. Posvátná zelená barva islámu zvyšuje poptávku po smaragdech také v arabských zemích.
Pro optimální investici, resp. její diverzifikaci, doporučujeme klientům nákup investičních smaragdů z Kolumbie o hmotnosti 2 – 5 karátů, nejlépe se švýcarskými certifikáty.

GIA představila nový detektor syntetických diamantů

GIA (Gemological Institute of America) vyvinul Diamond Check – nový druh detektoru, který spolehlivě odhalí rozdíly mezi přírodními a syntetickými diamanty. Diamond Check používá speciální software, také z dílen GIA, který pracuje s 3D zobrazením. Systém označí diamant jako přírodní či ... celý článek

Vývoj cen diamantů 2003 - 2013

Vždy v průběhu pololetí zveřejňuje společnost RAPAPORT statistiky vývoje cen diamantů za předcházející rok a za uplynulou dekádu. Transparentní obraz trhu ukazují indexy RDI (Rapaport Diamond Index) a RAPI (RapNet Diamond Index). Obecně lze konstatovat, že výkyv cen investičních diamantů ... celý článek

Tvrdý úder obchodu se zlatem

Finanční podvod energetického gigantu Enron před více než deseti lety odstartoval řadu podobných případů. Jednalo se o falešné účetní nadhodnocování firemních zisků a po provalení aféry na přelomu let 2001 a 2002 odcestovala společnost Enron do učebnic dějepisu. Možná, že i americká komoditní ... celý článek