těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.


Článek: prodej smaragdů... 9. 7. 2013

investiční smaragdy z Kolumbie

„An emerald without a flaw“ neboli „smaragd bez kazu“ se říká v Anglii všemu, co je dokonalé. Smaragd sám o sobě je velmi vzácný minerál, avšak smaragd bez kazu je mezi drahými kameny malý zázrak. Rovněž pro svou sytě zelenou barvu prozářenou měkkým hlubokým leskem patří k nejvzácnějším drahokamům. Jeho cena bývá mnohdy vyšší, než u diamantu. Kvalita a cena certifikovaných smaragdů jsou postaveny na komplexnějším souboru parametrů než 4C kriterií u diamantů – hmotnost, brus, čistota, barva, průzračnost, textura, naleziště.
Přírodní broušené smaragdy z legendárních ložisek Muzo, Coscuez a La Pita v provincii Boyacá v Kolumbii jsou ve všech směrech dokonalé a v kvalitě nesrovnatelné s krystaly z jiných ložisek na světě (Zambie, Brazílie, Rusko). Představují jedinečnou investici díky stoupající poptávce, ceně i ubývajícím zásobám. Cena kolumbijských „extra fine quality“ smaragdů stoupla za uplynulých 10 let více než pětinásobně. Samostatnou kapitolou jsou unikátní kusy, které již řadu let průběžně překonávají aukční rekordy v síních Christie´s a Sotheby´s.
DTC zajišťuje dodávky investičních smaragdů přímo ze zpracovatelských laboratoří v Kolumbii systémem „Mine to Market“, tj. bez zprostředkovatelů. Kameny jsou následně certifikovány renomovanými institucemi, např. SSEF (Švýcarsko), GIA (USA) a dodávány investorům na evropském i asijském trhu. Posvátná zelená barva islámu zvyšuje poptávku po smaragdech také v arabských zemích.
Pro optimální investici, resp. její diverzifikaci, doporučujeme klientům nákup investičních smaragdů z Kolumbie o hmotnosti 2 – 5 karátů, nejlépe se švýcarskými certifikáty.

Aktualita 8. 12. 2013

Tvrdý úder obchodu se zlatem

Finanční podvod energetického gigantu Enron před více než deseti lety odstartoval řadu podobných případů. Jednalo se o falešné účetní nadhodnocování firemních zisků a po provalení aféry na přelomu let 2001 a 2002 odcestovala společnost Enron do učebnic dějepisu. Možná, že i americká komoditní burza COMEX je na nejlepší cestě zařadit se rovněž k největším finančním skandálům v historii ekonomiky. COMEX je založen na obchodování se zlatem, s future kontrakty. Investoři nakupují zlato s dodáním v předem určenou dobu a za předem určenou cenu. Než dojde k samotné dodávce zlata, přeprodají kontrakt dále. K fyzické dodávce zlata tak obvykle vůbec nedojde. Každý se tak vlastně snaží vydělat na zlatě bez zlata. Na COMEXU je aktuálně otevřeno téměř 400 tisíc kontraktů na zlato. Jeden kontrakt znamená 100 uncí, jedná se tedy téměř o 40 milionů uncí zlata. Problémem může být fakt, že burza má momentálně skladem jen asi sedm milionů uncí. Pokud by všichni majitelé trvali na dodržení smluvních kontraktů a čekali na fyzickou dodávku zlata, uspokojena by byla jen malá část dodavatelů. Následné zhroucení trhu se zlatem by mohlo vyvolat hotové tsunami s katastrofálními následky. Členy burzy COMEX  jsou největší americké banky. Informací o úbytku  skutečných zásob zlata členů COMEXU přibývá. Statistika  mluví jasně, propad ceny zlata je pravidelně doprovázen propadem zásob fyzického zlata v trezorech členů COMEXU. Například bance JPMorgan se na podzim 2013 propadly fyzické zásoby zlata z 99 na pouhých 13 tun.

zdroj :  EURO, listopad 2013