těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.


Článek: prodej smaragdů... 9. 7. 2013

investiční smaragdy z Kolumbie

„An emerald without a flaw“ neboli „smaragd bez kazu“ se říká v Anglii všemu, co je dokonalé. Smaragd sám o sobě je velmi vzácný minerál, avšak smaragd bez kazu je mezi drahými kameny malý zázrak. Rovněž pro svou sytě zelenou barvu prozářenou měkkým hlubokým leskem patří k nejvzácnějším drahokamům. Jeho cena bývá mnohdy vyšší, než u diamantu. Kvalita a cena certifikovaných smaragdů jsou postaveny na komplexnějším souboru parametrů než 4C kriterií u diamantů – hmotnost, brus, čistota, barva, průzračnost, textura, naleziště.
Přírodní broušené smaragdy z legendárních ložisek Muzo, Coscuez a La Pita v provincii Boyacá v Kolumbii jsou ve všech směrech dokonalé a v kvalitě nesrovnatelné s krystaly z jiných ložisek na světě (Zambie, Brazílie, Rusko). Představují jedinečnou investici díky stoupající poptávce, ceně i ubývajícím zásobám. Cena kolumbijských „extra fine quality“ smaragdů stoupla za uplynulých 10 let více než pětinásobně. Samostatnou kapitolou jsou unikátní kusy, které již řadu let průběžně překonávají aukční rekordy v síních Christie´s a Sotheby´s.
DTC zajišťuje dodávky investičních smaragdů přímo ze zpracovatelských laboratoří v Kolumbii systémem „Mine to Market“, tj. bez zprostředkovatelů. Kameny jsou následně certifikovány renomovanými institucemi, např. SSEF (Švýcarsko), GIA (USA) a dodávány investorům na evropském i asijském trhu. Posvátná zelená barva islámu zvyšuje poptávku po smaragdech také v arabských zemích.
Pro optimální investici, resp. její diverzifikaci, doporučujeme klientům nákup investičních smaragdů z Kolumbie o hmotnosti 2 – 5 karátů, nejlépe se švýcarskými certifikáty.

Aktualita 21. 2. 2014

GIA představila nový detektor syntetických diamantů

GIA (Gemological Institute of America) vyvinul Diamond Check – nový druh detektoru, který spolehlivě odhalí rozdíly mezi přírodními a syntetickými diamanty. Diamond Check používá speciální software, také z dílen GIA, který pracuje s 3D zobrazením. Systém označí diamant jako přírodní či syntetický, případně jako třetí možnost doporučí další laboratorní testy, když prvotní analýza vzbuzuje sebemenší pochybnosti. Tom Moses, vicepresident GIA Laboratory and Research prohlásil, že přístroj je schopen testovat diamanty od nejmenších až po desetikarátové se 100 % spolehlivostí. GIA instalovala první Diamond Check v newyorském Diamond Dealers Clubu, další budou dodány všem velkým diamantovým burzám po celém světě.  

zdroj : RAPAPORT, únor 2014