těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Aktualita 8. 8. 2013

Klenoty s diamanty za 2,4 miliardy Kč uloupeny v Cannes

Během výstavy luxusních klenotů s diamanty v hotelu Carlton v Cannes došlo v poledne poslední červencové neděle k ozbrojené loupeži. Maskovaný zločinec vnikl do hotelu a namířil zbraň na tříčlennou ochranku, dva prodejce a manažera výstavy. Šperky (prsteny, náušnice, přívěsky) za 103 milionů eur přesypal do pytle a z místa činu utekl. Loupež trvala přibližně minutu. Výstava klenotů začala 20.července a měla trvat do konce srpna. Vystaveny byly šperky domu LEVIEV, jehož majitelem je Lev Leviev, občan Izraele ruského původu.
Nejedná se o první případ krádeže v této lokalitě. Ve stejném hotelu byly letos v květnu před zahájením filmového festivalu uloupeny šperky za milion dolarů. Tentokrát přímo z pokoje ubytovaného zástupce klenotnického domu Chopard. O týden později byl ukraden drahocenný náhrdelník od proslulého švýcarského klenotníka De Grisogona v hodnotě 1,9 milionu eur. K události došlo na večírku celebrit a hvězd showbyznysu v pětihvězdičkovém hotelu v nedalekém Cap d´Antibes. Hotel Carlton Intercontinental leží na exkluzivním dvoukilometrovém bulváru Promenade de la Croisette, který se táhne podél pobřeží v Cannes. Jedná se o celoročně vyhledávanou destinaci miliardářů a světových celebrit. Z luxusních apartmánů je ojedinělý výhled na moře, hotel ale podle policistů skýtá i řadu výhodných únikových cest pro případné zločince.