těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Aktualita 11. 9. 2013

HONG KONG JEWELLERY AND GEM FAIR 2013

Dnes se otevřely brány jednoho z největších světových veletrhů drahých kamenů - diamantů, dalších drahokamů, perel a luxusních šperků. V pořadí 31. ročník výstavy se koná od 11. do 15. 9. v Asia World Expo & Hong Kong Convention and Exhibition Centre. Již nyní je zřejmé, že opět padne rekord v počtu expozic (je přihlášeno 3500 vystavovatelů z 48 zemí) i návštěvníků. Nejen na této akci v Hong Kongu se masivní poptávkou po luxusním zboží odráží ekonomická síla Číny, Indie a dalších rychle rostoucích asijských ekonomik. Diamanty budou vystaveny v největším světovém pavilonu na více než 16 000 metrech čtverečních, v samostatných expozicích více než 400 vystavovatelů, tradičně v halách 5 - 7 a 9 - 11. Záštitu nad akci převzal mj. Israel Diamond Institute i Antverp World Diamond Center.