těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Aktualita 12. 9. 2013

Očekávaná rekordní aukce diamantu za 700 milionů

Aukční síň Sotheby´s v Hong Kongu oznámila připravovanou dražbu rekordního bílého diamantu na den 7. října 2013. Aukce již nyní poutá mimořádnou pozornost. Jde o diamant hmotnosti 118,28 karátu, barvy D, čistoty IF, typ IIa, oválného tvaru, podobný menšímu slepičímu vejci. Má excelentní symetrii, excelentní výbrus. Podle expertů jde o největší oválný diamant D/IF, jaký byl kdy certifikován v laboratoři Gemological Institute of Americe (GIA). Pouze čtyři diamanty nad 100 karátů v této kvalitě byly prodány v aukci, tři z nich v síni Sotheby´s. Klenot byl vybroušen ze surového krystalu o hmotnosti 299 karátu, který byl nalezen v Jižní Africe v roce 2011. Trvalo několik měsíců, než byl kámen vybroušen, vyleštěn a jeho prodej se odhaduje v cenovém rozpětí 25 – 35 milionů dolarů, tj. 700 milionů Kč. Platný rekord do této chvíle drží diamant o hmotnosti 101,73 karátů, který byl vydražen loni na jaře v Ženevě za 26,7 milionu dolarů.