těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Aktualita 17. 9. 2013

Tajemství barvy kolumbijských smaragdů

Neobyčejná barva kolumbijských smaragdů se stala synonymem pro oficiálně uznávaný barevný odstín, tzv. smaragdovou zeleň. Typické zbarvení tohoto minerálu způsobuje v obecné rovině zejména obsah chromu. Podle posledních laboratorních výzkumů smaragdů z legendárního ložiska Muzo v Kolumbii mají tyto krystaly velmi specifické chemické složení, zejména vysoký obsah vanadu. Rentgenovou fluorescenční analýzou byla na reprezentativním souboru vzorků potvrzena koncentrace vanadu mírně překračující koncentraci chromu. Závěrem výzkumu je zjištění, že právě toto specifické geochemické složení, tj. mimořádný obsah vanadu (až 0,5% v krystalech), synergicky s chromem a stopovým množstvím železa jsou klíčovými komponenty, způsobující výjimečnou barevnost drahokamů z této historické těžební lokality.