těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Aktualita 25. 9. 2013

Smaragdové šperky Angeliny Jolie

Známá herečka a filantropka Angelina Jolie spolu se svým partnerem - spolupracovníkem Robertem Prokopem z Beverly Hills zahájili činnost dobročinného fondu Angelina Jolie Jewelry Charity Fund. Tato charitativní instituce podporuje děti z celého světa, které se nacházejí v obtížné životní situaci. Robert vytvořil během jejich spolupráce pro Angelinu filmové šperky, tj. klenoty pro ní osobně a další jako dárky. Vzájemná spolupráce trvá již několik let a je součástí projektu Partnerství pro vzdělání dětí postižených válečnými konflikty. Výjimečná kolekce šperků, nazvaná The Style of Jolie je určena pro milovníky drahých kamenů, kteří zároveň chtějí pomoci s podporou dětí. Drahé kameny jsou těžištěm každého návrhu a smaragdy tvoří důležitou součást souboru šperků. „Vybíráme pouze nejkvalitnější kolumbijské smaragdy“, říká klenotník Robert Prokop. Návrh šperků je nadčasový, když se na ně podíváte, hned rozpoznáte, že se jedná o Styl Angelina Jolie. Z peněz získaných prodejem šperků z této výjimečné kolekce byla v Afghanistánu postavena první dívčí škola.
zdroj :  RAPAPORT 9 / 2013