těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Aktualita 8. 10. 2013

Rekordní aukce diamantů

Hongkong se díky rostoucímu bohatství v Číně a Indii stal v posledních letech střediskem rekordních dražeb drahých kamenů, šperků a dalšího luxusního zboží. Aukční síň Sotheby´s zde včera vydražila dva zcela unikátní diamanty. Drahokam „Premier Blue“ byl prodán za 16,1 milionu dolarů a stal se tak historicky nejdražším diamantem v přepočtu na jednotkovou hmotnost. Váží 7,59 karátů, je modrý (Fancy Vivid Blue, certifikace GIA), zcela bez vnitřních inkluzí. Vlastník je anonymní, diamant pochází z některé jihoafrické lokality, patrně z dolu Cullinam (obrázek - dřívější název Premier). Ve stejné aukci byl prodán také 118,28 karátový bezbarvý diamant za 27,3 milionů dolarů, který je tak v tuto chvíli nejdražším bílým diamantem na světě. Absolutní světový rekord tržní ceny diamantu však bude patrně překonán již příští měsíc, kdy stejná aukční síň bude 13.11.2013 dražit růžový diamant „Pink Star“ o hmotnosti 59,6 karátu s vyvolávací cenou 60 mil. dolarů (více než miliarda korun). Britská aukční síň Sotheby´s tak důstojně oslavuje své čtyřicáté výročí působení na asijském trhu. Zdroj : bq Katar, The Jewellery Editor, Hospodářské noviny