těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Aktualita 14. 10. 2013

Za diamanty na padesát let do vězení

Bývalý liberijský prezident Charles Taylor byl definitivně odsouzen mezinárodním soudem v Haagu k padesáti letům vězení za účast na genocidě páchané během občanské války v Sierra Leone. Byl odsouzen už v loňském roce, když ho Zvláštní tribunál pro Sierru Leone uznal vinným z napomáhání válečným zločinům a zločinům proti lidskosti v místní občanské válce. Prezident se odvolal, ale odvolací soud výši trestu potvrdil. Charles Taylor je první bývalou hlavou státu odsouzenou k odnětí svobody mezinárodním soudem. Žaloba prokázala, že diktátor podporoval a řídil sierraleonské povstalce z Jednotné revoluční fronty (RUF). Bojovníkům RUF dodával munici a zbraně výměnou za surové diamanty, které se v regionu těží. Z prodeje těchto krvavých diamantů financoval vlastní paramilitární síly, jimž velel v souběžné občanské válce ve vlastní zemi. Po ukončení občanské války Taylor zvítězil ve volbách a stal se v roce 1997 prezidentem. V roce 2003 vypukla v Libérii další bratrovražedná válka, která donutila Taylora odejít do exilu do Nigérie. Tam byl zatčen Interpolem, dopraven do Haagu, kde byl odsouzen. Občanské války si v obou afrických zemích vyžádaly 270 tisíc obětí. zdroj : boston.com