těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Aktualita 30. 10. 2013

Náhrdelník s diamantem za miliardu

Na letošním šperkařském veletrhu v Singapuru, který se konal ve dnech 11. až  20.10.2013 vystavoval klenotnický dům Mouawad aktuálně nejdražší šperk na světě. Jedná se o luxusní náhrdelník s desítkami diamantů různých tvarů, kterým vévodí diamant L´Incomparable, tj. Nesrovnatelný. Opravdu je nesrovnatelný; jedná se o velký žlutý diamant (natural fancy deep yellow) čistoty IF a hmotnosti neuvěřitelných 407,48 karátu (certifikace GIA). Náhrdelník s úhrnnou hmotností všech diamantů 637 karátů je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako nejcennější klenot světa s cenou 55 milionů dolarů (více než miliarda korun). Surový kámen našla před 30 lety zcela náhodně černošská dívka na haldě kimberlitové hlušiny v Kongu a byl broušen 4 roky. Rodinný libanonský klenotnický dům Mouawad, sídlící ve Švýcarsku, bude náhrdelník opět vystavovat od 24.11.2013 v Kuala Lumpuru.
 
zdroj : Reuters, mouwad.com