těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Aktualita 1. 11. 2013

LUKOIL zahajuje těžbu diamantů

Lukoil, největší ruský nestátní producent ropy zahájí koncem letošního listopadu těžbu surových diamantů v archangelském regionu. Igor Orlov, místní guvernér a Vagit Alekperov, prezident Lukoilu uzavřeli dohodu o těžbě v diamantovém dole Grib, 130 km severovýchodně od města Archangelsk. Jedná se o první projekt této ropné společnosti v diamantovém sektoru. Těžba diamantů v Rusku je v současné době několikanásobně výnosnějším odvětvím než těžba ropy. Důl převzal Lukoil od největší těžební společnosti světa, BHP Billiton Ltd. (Austrálie) a nyní jej vlastní plně 100% podílem svojí investicí ve výši jedné miliardy dolarů. Jedná se o projekt globálního významu. Odhadovaný rozsah zásob zde činí 100 milionů karátů, čímž Grib představuje jedno z největších diamantových ložisek světa. Těžba o předpokládaném objemu 4 miliony karátů ročně zajistí tři tisíce pracovních míst pro konstruktéry, strojní operátory a specialisty na zpracování suroviny. Lukoil plánuje následný prodej svých diamantů v Antverpách, a to formou aukčního systému BHP.

zdroj : Bloomberg