těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

o společnosti

Společnost DIAMOND TRADE CENTER a.s. (DTC) - Váš spolehlivý partner v oblasti mezinárodního obchodu s přírodními diamanty a smaragdy.

DTC a.s. působí na trhu v České republice i okolních zemích již více než 18 let.

Svým klientům zajišťuje perspektivní a bezpečné uložení finančních prostředků do těch nejkvalitnějších, mezinárodně certifikovaných diamantů a smaragdů. Pevné zázemí významné nadnárodní společnosti s padesátiletou tradicí a průměrným ročním obratem ve výši přes 200 mil. USD v exportu přírodních broušených diamantů umožňuje klientům DIAMOND TRADE CENTER a.s. nákup toho nejkvalitnějšího zboží, které je za optimální cenu v celosvětovém rámci a v daný okamžik k dispozici. DTC a.s. dodává klientům investiční diamanty a investiční smaragdy systémem "Mine to Market", bez zprostředkovatelů či jiných pyramidových prodejních systémů. Rozhodujícím kritériem je poskytnout každému klientovi nejlepší možný poměr kvalita : cena drahokamu. 

Díky zázemí mezinárodních společností s vlastními zpracovatelskými závody (USA, JAR, Botswana, Kolumbie) je DIAMOND TRADE CENTER a.s. neustále v kontaktu s aktuálním děním ve světě diamantového průmyslu – těžbou, zpracováním i obchodem, rovněž tak se svými klienty. 

Veškeré diamanty, které DIAMOND TRADE CENTER a.s. dodává svým zákazníkům, pocházejí z neválečných oblastí. Nakládání s nimi je plně v souladu s mezinárodními závazky, zakotvenými v Nařízení (ES) č.2368/2002 (Kimberleyský systém certifikace pro mezinárodní obchod s diamanty). Zásadně neprodává diamanty z těch zemí, kde slouží k praní špinavých peněz, financování režimů potlačujících lidská práva či nákupu zbraní.

GIA představila nový detektor syntetických diamantů

GIA (Gemological Institute of America) vyvinul Diamond Check – nový druh detektoru, který spolehlivě odhalí rozdíly mezi přírodními a syntetickými diamanty. Diamond Check používá speciální software, také z dílen GIA, který pracuje s 3D zobrazením. Systém označí diamant jako přírodní či ... celý článek

Vývoj cen diamantů 2003 - 2013

Vždy v průběhu pololetí zveřejňuje společnost RAPAPORT statistiky vývoje cen diamantů za předcházející rok a za uplynulou dekádu. Transparentní obraz trhu ukazují indexy RDI (Rapaport Diamond Index) a RAPI (RapNet Diamond Index). Obecně lze konstatovat, že výkyv cen investičních diamantů ... celý článek

Tvrdý úder obchodu se zlatem

Finanční podvod energetického gigantu Enron před více než deseti lety odstartoval řadu podobných případů. Jednalo se o falešné účetní nadhodnocování firemních zisků a po provalení aféry na přelomu let 2001 a 2002 odcestovala společnost Enron do učebnic dějepisu. Možná, že i americká komoditní ... celý článek