těžba diamantů

Diamanty se dnes těží v hlubinných i povrchových dolech Afriky, Kanady a Ruska. Těžbu i obchod s diamanty kontroluje britská DE BEERS a ruská ALROSA.

zpracování a certifikace

Investiční diamanty jsou vybroušené surové diamanty vysoké kvality, mezinárodně certifikované. Oceňují se podle standardu RAPAPORT, New York.

prodej diamantů

Přírodní broušené diamanty s HRD, GIA certifikáty. Zcela anonymní, nejkompaktnější forma bohatství. Investiční diamanty včetně raritních barevných diamantů.

prodej smaragdů

Investiční smaragdy se švýcarskými certifikáty SSEF jsou výnosnější investicí než diamanty. Smaragdy jsou dodávány přímo  z Kolumbie systémem „Mine to Market“.

Archív

Středoafrická republika byla vyřazena ze systému KPCS Angolan Diamond Centenary Conference 2013 Klenoty s diamanty za 2,4 miliardy Kč uloupeny v Cannes Dubai Diamond Conference 2013 International Jewellery London 2013 HONG KONG JEWELLERY AND GEM FAIR 2013 Očekávaná rekordní aukce diamantu za 700 milionů Tajemství barvy kolumbijských smaragdů Smaragdové šperky Angeliny Jolie Rekordní aukce diamantů Za diamanty na padesát let do vězení Náhrdelník s diamantem za miliardu LUKOIL zahajuje těžbu diamantů Týden plný aukčních rekordů Diamanty Srdci blíž Tvrdý úder obchodu se zlatem Vývoj cen diamantů 2003 - 2013 GIA představila nový detektor syntetických diamantů

Aktualita 8. 12. 2013

Tvrdý úder obchodu se zlatem

Finanční podvod energetického gigantu Enron před více než deseti lety odstartoval řadu podobných případů. Jednalo se o falešné účetní nadhodnocování firemních zisků a po provalení aféry na přelomu let 2001 a 2002 odcestovala společnost Enron do učebnic dějepisu. Možná, že i americká komoditní burza COMEX je na nejlepší cestě zařadit se rovněž k&nbsp;největším finančním skandálům v&nbsp;historii ekonomiky. COMEX je založen na obchodování se zlatem, s&nbsp;future kontrakty. Investoři nakupují zlato s&nbsp;dodáním v&nbsp;předem určenou dobu a za předem určenou cenu. Než dojde k&nbsp;samotné dodávce zlata, přeprodají kontrakt dále. K&nbsp;fyzické dodávce zlata tak obvykle vůbec nedojde. Každý se tak vlastně snaží vydělat na zlatě bez zlata. Na COMEXU je aktuálně otevřeno téměř 400 tisíc kontraktů na zlato. Jeden kontrakt znamená 100 uncí, jedná se tedy téměř o 40 milionů uncí zlata. Problémem může být fakt, že burza má momentálně skladem jen asi sedm milionů uncí. Pokud by všichni majitelé trvali na dodržení smluvních kontraktů a čekali na fyzickou dodávku zlata, uspokojena by byla jen malá část dodavatelů. Následné zhroucení trhu se zlatem by mohlo vyvolat hotové tsunami s&nbsp;katastrofálními následky. Členy burzy COMEX&nbsp; jsou největší americké banky. Informací o úbytku&nbsp; skutečných zásob zlata členů COMEXU přibývá. Statistika&nbsp; mluví jasně, propad ceny zlata je pravidelně doprovázen propadem zásob fyzického zlata v&nbsp;trezorech členů COMEXU. Například bance JPMorgan se na podzim 2013 propadly fyzické zásoby zlata z&nbsp;99 na pouhých 13 tun. <br><br><i>zdroj : &nbsp;EURO, listopad 2013</i>